Relaksujące opowieści dla dzieci

Blog książkowy – Jesteś kimś wyjątkowym. Relaksacje dla dzieci

“Jesteś kimś wyjątkowym. Relaksacje dla dzieci” Martyny Brody. Co tu znajdziemy?

“Jesteś kimś wyjątkowym. Relaksacje dla dzieci” Martyny Brody. Co tu znajdziemy?

Książka Martyny Brody “Jesteś kimś wyjątkowym. Relaksacje dla dzieci” może być poradnikiem, którą każdy przedszkolak musi mieć na półce. To po prostu nie tylko piękny koncept, ale zdanie, które powinno być powtórzone w każdym maluchu, by poznał swoją wartość. A sama książka jest fantastyczna, świetne zadania do wykonania.

Z jakich powodów przyda się ta książka w domu?

Stres, zdenerwowanie, napięcie i kłopoty z koncentracją to problemy nie tylko dorosłych, ale i dzieci. Z tego powodu książka Martyny Brody może być niezwykle potrzebną pozycją. Kolorowa okładka utrzymana w spokojnej tonacji to dopiero początek. To wspaniała podróż w absolutną głębię siebie, doskonałe poznanie swojego wnętrza, a także sposoby na rozładowanie napięć dnia codziennego. Można ją również określić jako pomoc w zasypianiu. Teraz w dobie koronawirusów, również pomocna, gdy lęki dotykają nas o wiele bardziej. Możemy wsiąść do magicznego samochodu lub zdrzemnąć się na wyimaginowanej murawie. To czysta magia pojęć.

Jak książka prezentuje się od strony wizualnej?

Publikację Brody kupiła żona dziewczyny, widząc, że dom jest pełen wewnętrznych myśli, czasem jest ich za dużo. Pastelowa okładka, jakieś foczki i wróżki – pomyśleliśmy, że to absolutnie chyba zbyt delikatne, ewentualnie dla wrażliwych dziewczynek, nie dla wulkanu dziecięcej energii. Uwielbiamy książki z tego wydawnictwa Mamania i zdajemy sobie sprawę, że inwestując w nie, inwestujemy w rozwój konkretnego dziecka, moją własną i wzajemną więź. Relaks dla dzieci to rzecz, którą traktujemy jako fantastyczną zabawę.

Jakie są jeszcze inne zalety tej książki?

Wspaniała, bardzo kojąca książka. Możemy stać się drzewem, każdą panterą, leśnym potworem. Książka “Jesteś kimś wyjątkowym. Relaksacje dla dzieci” pobudza do rozmyślań, uruchamia fantazję, daje pole do popisu. Coś naprawdę wyjątkowego – takiej książki jeszcze nie było, a może być właśnie taka fajna.

Kiedy sprawdzi się ta książka?

Idealna do czytania na dobranoc, zbiór spokojnych, relaksujących opowieści, które mogą nas po prostu wyciszyć po ciężkim dniu pracy. Martyna Broda skupiła się głównie na chęci rozładowania napięcia. Te bajkowe, fantastyczne przygody zostały stworzone nie tylko po to, by uruchomić wyobraźnię, ale także po to, by odstresować odbiorcę. Sprawdzą się jako sposób na wyciszenie dzieci, poprzez zachwycenie ich niesamowitym światem, a także powolne wprowadzanie ich w stan uśpienia.

 

Powrót do góry