Relaksujące opowieści dla dzieci

Blog książkowy – Jesteś kimś wyjątkowym. Relaksacje dla dzieci

Z jakich powodów warto przeczytać “Jesteś kimś wyjątkowym. Relaksacje dla dzieci” Martyny Brody?

Z jakich powodów warto przeczytać “Jesteś kimś wyjątkowym. Relaksacje dla dzieci” Martyny Brody?

Wiele książek inspiruje nas do tworzenia własnych historii, a dodatkowo pomaga nam ćwiczyć świadomość. Jeśli kupujemy książkę pt. TaniaKsiazka – Jesteś kimś wyjątkowym. Relaksacje dla dzieci Martyny Brody, która opowiada o nas w spokojny, pozbawiony napięć sposób, to właśnie taką mamy przed sobą. Bajki w niej zawarte bardzo łagodnie wprowadzają dziecko w świat fantastycznych eskapad, dzięki czemu lepiej odpocznie po męczącym dniu.

Z jakiego rodzaju książką mamy do czynienia?

Uwalniające od stresu, lekkie historyjki dla najmłodszych, które nie powodują dużego napięcia. Szczególnie dobrze sprawdzają się tuż przed snem. Dzięki dodatkowym wskazówkom dotyczącym strategii relaksacyjnych, możemy również ćwiczyć razem z dziećmi sposoby na rozluźnienie i odrzucenie lęku. Książka pt. “Jesteś kimś wyjątkowym. Relaksacje dla dzieci” Martyny Brody naprawdę pomaga wyciszyć emocje, dlatego szczególnie nadaje się do czytania po ciężkiej wyprawie do szkoły. To coś dla wielu miłośników bajkowych eskapad, ale bez zbyt nerwowych i denerwujących elementów.

Dlaczego warto przeczytać tę książkę?

Wielu z nas będzie niezwykle zadowolonych z zakupu z tą książką. Mimo początkowego niezadowolenia z posiadania rozbudowanych ilustracji (w końcu to książka do opanowania, a nie do oglądania?), chce się leżeć i słuchać. Teksty są naprawdę krótkie, potrzebujemy 3-4 opowiadań, żeby dziecko zasnęło w łóżku. Relaks skutecznie wycisza też konkretnego czytelnika, co dla rodziców małych brzdąców, po ciężkim wieczorze, jest bardzo ważne.

Pozostałe zalety tej książeczki

Jako rodzicowi bardzo podoba nam się ta książka pod względem estetycznym, chętnie czytamy ją na dobranoc. Świetne są opisy poszczególnych historii, mówiące o tym, czy dany tekst pomaga się uspokoić, buduje poczucie własnej wartości, czy inspiruje do ekologii. Trzy metody relaksacyjne zawarte na początku książki mogą być wykorzystane niezależnie, np. gdy dziecko jest zestresowane lub zdenerwowane, a nawet jako ćwiczenie relaksacyjne dla dorosłych po ciężkim dniu.

Co ta książka jeszcze nam może zapewnić?

Powolne czytanie miękkim, delikatnym głosem lub szeptem pomaga uśpić nawet dziecko. Proponuje się tę pozycję, mimo że początkowo książka może nie wydawać się odkrywcza. W dłuższej pracy ułatwia zasypianie, pomaga rozwijać wyobraźnię i jest doskonałą podstawą do wymyślania własnych, osobistych historii lub rozbudowywania tych zawartych w książce.

książka Jesteś kimś wyjątkowym, książka Jesteś kimś wyjątkowym. Relaksacje dla dzieci, Jesteś kimś wyjątkowym Martyny Brody, Jesteś kimś wyjątkowym

Powrót do góry